22.09.2021
Evropski podprvaki v odbojki že v domovini

Trije Korošci Tine Urnaut, Klemen Čebulj in Sašo Štalekar so pripomogli, da je slovenska odbojkarska reprezentanca osvojila naslov evropskih podpravkov. Samo malo je zmanjkalo, da bi včeraj premagali Italijo in tako na 32. evropskem prvenstvu osvojili tako želeno zlato.Varovanci selektorja Alberta Giulianija so po treh nizih vodili z 2:1, nato pa so naši zahodni sosedje zaigrali bolje, dobili četrti niz in tudi podaljšanega petega za prvi naslov evropskih prvakov po letu 2005. Kljub nekoliko grenkemu priokusu slovenskim odbojkarjem poklon do tal za nov vrhunski dosežek.Prve vtise je za naš radio strnil srebrni reprezentant Klemen Čebulj:« Dvo milijonska populacija je spet uspela že tretjič zaigrat v velikem finalu, a na žalost, spet neuspešno do zlata. Vseeno moramo biti ponosni, da smo uspeli doseči tako vrhunski rezultat. Veseli smo bili vseh slovenskih navijačev, iz dvorane so se slišali tudi koroški navijači. Vsem navijačem se moramo iz srca zahvaliti«.Z uvrstitvijo v tretji finale na zadnjih štirih evropskih prvenstvih so slovenski odbojkarji uspešni kot nobena druga država. A zlata medalja, na katero so tokrat kar odkrito ciljali, ostaja neuresničljiv sen. Leta 2015 je bila na zadnji stopnici usodna Francija, predlani Srbija, letos Italija.Slovenski odbojkarji se v ponedeljek vrnili v domovino. V sredo so koroške reprezentante sprejeli tudi Ravnah na Koroškem.