Lokalne novice

Veliko tekstilnih odpadkov konča na smetiščih

Veliko tekstilnih odpadkov konča na smetiščih

Urban Klančnik

Recikliranje tekstilnih odpadkov je v Sloveniji velik okoljski izziv. Vsako leto nastane približno 10.000 ton odpadnega tekstila, od tega se le majhen delež reciklira, preostanek pa pogosto konča na smetiščih. Kot je povedal direktor Koceroda Ivan Plevnik, je problematično to, da zakonodaja v Sloveniji še vedno ni poenotena, kar povzroča težave pri učinkovitem upravljanju z odpadki iz tekstila. 

/Portals/0/posnetki/Novinarji posnetki/TEKSTILNI ODPADKI.mp3?ver=en1CokgJ5yHgYMvfI-sjVQ%3d%3d

Čeprav je v Sloveniji nekaj napredka na področju reciklaže tekstilnih odpadkov, še vedno ostaja veliko prostora za izboljšave. Kljub temu da se zavedamo, da je večina tekstilnih izdelkov reciklabilnih, je problem v kompleksnosti materialov, iz katerih so izdelani. Vsebujejo različne sintetične in naravne materiale, ki otežujejo proces reciklaže. Poleg tega, da je pomembno pravilno zbirati tekstilne odpadke, je nujno spodbujati ponovno uporabo in zmanjšanje nepotrebne potrošnje. Z zmanjšanjem količine novih izdelkov, ki vstopajo na trg, bi lahko zmanjšali tudi količino odpadkov, kar bi pripomoglo k bolj trajnostnemu ravnanju z tekstilom​. (Foto: Pixabay)



 
Prejšnja novica Dijakinja in dijaki Srednje šole Slovenj Gradec in Muta, program gostinstvo in turizem osvojili zlata priznanja in medalje
Naslednja novica PADCI IN POŠKODBE NA POLEDENELIH POVRŠINAH
  • Nazaj na vrh