Lokalne novice

Slovenski rokometaši spisali zgodovino - se bodo še maščevali Dancem?

Urban Klančnik

Slovenska rokometna reprezentanca se je uvrstila v polfinale, saj je v četrtfinalu s 33:28 premagala Norveško.

Slovenska reprezentanca je pokazala izjemno hrabrost in nepopustljivost v boju proti Norvežanom, kar jim je prineslo zasluženo zmago in uvrstitev v polfinale. Tekma, ki se je odvijala v Lilleu, je bila ena najboljših v zgodovini slovenskega rokometa. Slovenci so začeli srečanje odločno, saj so brezkompromisno napadali norveško obrambo in uspešno tresli njihovo mrežo. Tekma je bila dolgo časa izenačena, nato pa je ekipa pod vodstvom selektorja Uroša Zormana dosegla delni izid 3:0. Prvi se je med strelce vpisal Aleks Vlah, nato je Klemen Ferlin ubranil poskus Sanderja Sagosena, Blaž Janc pa je s projektilom povišal na 8:6. Dean Bombač je z zvitim strelom pod rokami norveške obrambe dosegel rezultat 9:6.

Ko je Vlah ponovno zadel za +3 (10:7), je norveški selektor Jonas Wille zahteval minuto odmora. Kljub odmoru se igra Norvežanov ni izboljšala. Janc je iz protinapada povišal prednost, v 21. minuti pa se je med strelce vpisal še kapetan Jure Dolenec. S svojim 703. zadetkom za reprezentanco je postal najboljši slovenski strelec v zgodovini, prehitevši Luko Žvižeja.

Slovenci so še naprej ohranjali prednost treh zadetkov in uspešno odgovarjali na vse norveške poskuse. Ferlin je ubranil sedemmetrovko Alexandru Christoffersenu Blonzu, najbolj razpoloženemu nasprotniku. Za najvišjo prednost je z zadetkom poskrbel Vlah (14:10). Norvežani niso uspeli razviti svoje igre, v končnici polčasa pa je Janc s spektakularnim strelom mimo nemočnega Torbjørna Sittrupa Bergeruda postavil končni izid prvega polčasa (16:12). Slovenija je s to zmago pokazala, da je pripravljena na boj za najvišja mesta in si zagotovila mesto v polfinalu, kjer bo nadaljevala svojo pot proti vrhu evropskega rokometa.

Prejšnja novica Izgubil slavnega aligatorja, ste ga morda videli?
Naslednja novica Včerajšnje neurje povzročilo največ težav v osrednji Sloveniji, podrta drevesa tudi na Koroškem