Lokalne novice

Slovenski rokometaši po izjemnem boju ostali brez finala, čaka jih boj za bron

Urban Klančnik

Slovenska rokometna reprezentanca je na olimpijskih igrah v Lillu prikazala izjemen boj proti favorizirani Danski, vendar se fantom po res napeti končnici ni uspelo prebiti v finale.

Po napeti in dramatični tekmi so Slovenci klonili z 31:30, kljub preobratu v zadnjih minutah in možnosti za podaljšek. Odločitev sodnikov v zadnjem napadu, ko so namesto sedemmetrovke dosodili le devetmetrovko, je poskrbela za grenak priokus.

Neizprosen boj do zadnjega trenutka

Danska, trikratni zaporedni svetovni prvak, je večino srečanja nadzorovala potek igre. Vodili so že za šest zadetkov v drugem polčasu, a Slovenci se niso predali in do konca tekme prišli le na gol zaostanka.

Klemen Ferlin je z odličnimi obrambami, med njimi tudi ključno obrambo sedemmetrovke Mikklu Hansenu, še dodatno dvignil moralo ekipe. V napadu sta bila najuspešnejša Aleks Vlah in Dean Bombač, ki sta vsak prispevala po sedem golov. Vlah, ki se je boril s poškodbo, je prevzel odgovornost v zadnjih sekundah tekme, a so ga Danci ustavili na meji prekrška. Sodnika sta odločila, da ni šlo za prekršek za sedemmetrovko (kar je bila v najbojlšem primeru sporna odločitev), kar je pomenilo konec upov za podaljšek.

Dvignjene glave v boj za bron Kljub tesnemu porazu so Slovenci dokazali, da sodijo med najboljše reprezentance na svetu. Zdaj jih čaka še en pomemben obračun – boj za bronasto medaljo, kjer se bodo v nedeljo ob 9.00 pomerili s Španci. V prvem krogu so morali priznati premoč Špancem, vendar bodo tokrat z dodatno motivacijo lovili zgodovinsko medaljo. Danci pa se bodo za zlato pomerili z Nemci.

Slovenci zapuščajo stadion Pierra Mauroya z občutkom ponosa, saj so na največji tekmi svoje generacije pokazali izjemno borbenost, nepopustljivost in ekipni duh, kar jim daje upanje za zadnji korak na poti do olimpijske kolajne.