Lokalne novice

Slovenjgraški rokometaši prišli do nove zmage

Urban Klančnik

Rokometaši Slovenj Gradca nadaljujejo z izvrstnimi predstavami. V soboto so namreč gostovali v Ormožu, kjer so se z domačo ekipo pomerili na tekmi 4. kroga Lige NLB.

Slovenjgradčani so prikazali odlično igro, Ormožane premagali z 32 : 30 in se tako po dolgih osemnajstih letih zopet veselili zmage v Športni dvorani Hardek.

Gostujoča ekipa je v srečanje vstopila zelo odločno, takoj prevzela pobudo, v 16. minuti vodila z 10 : 6, prvi polčas pa dobila s 17 : 15.

Tudi v drugem delu so bili Slovenjgradčani vseskozi v vodstvu in ko so osem minut pred koncem povedli za štiri, se je zdelo, da je srečanje odločeno. Domači se s tem niso strinjali. Na krilih polnih in bučnih tribun so zaigrali še bolj odločno, se nekajkrat približali le na zadetek zaostanka, vendar je imela ekipa Slovenj Gradca vedno pravi odgovor, zadržala vse nalete domačih in se veselila velike zmage. Rok Cvetko je dosegel sedem zadetkov, Kristian Eskeričič pa je bil uspešen petkrat.

Slovenjgradčani so s šestimi točkami tretji, v naslednjem krogu pa bodo, že v sredo 2. oktobra, gostili Ribnico.