Lokalne novice

Slovenjgraški rokometaši premagali tudi Ribnico

Urban Klančnik

Rokometaši Slovenj Gradca še naprej navdušujejo. Včeraj so namreč v okviru tekem 5. kroga Lige NLB, gostili ekipo Rika iz Ribnice, od katere so bili na zelo zanimivem in napetem obračunu boljši z 32 : 30.

Po izenačenem začetku so pobudo prevzeli gostje in v 18. minuti povedli za štiri. V nadaljevanju so Slovenjgradčani zaigrali bolj zbrano in se do konca prvega polčasa približali na zadetek zaostanka. Bilo je 15 : 16.

V drugem delu sta bili moštvi do 50. minute povsem skupaj, v tem času je bil rezultat kar desetkrat izenačen. Končnica srečanja pa je pripadla domačim, ki so pet minut kasneje vodili za tri in svojo prednost nato uspešno ubranili do konca. Za svojo že četrto zmago v letošnji sezoni.

Rok Cvetko je dosegel sedem zadetkov, Kristian Eskeričič pa je bil uspešen šestkrat.

Slovenjgradčani, ki sicer še čakajo na uradno potrditev sobotne zmage nad Ormožem, bodo v naslednjem krogu, 5. oktobra, gostovali v Škofji Loki. (Matej Nabernik)