Lokalne novice

Slovenija slavi zlato: Andreja Leški postala olimpijska prvakinja!

Urban Klančnik

Slovenija je dosegla svojo prvo zlato medaljo na olimpijskih igrah v Parizu! Judoistka Andreja Leški je v finalu kategorije do 63 kilogramov z iponom premagala Mehičanko Prisco Awiti Alcaraz.

27-letna Andreja Leški je s svojo odločnostjo in borbenostjo osvojila olimpijsko zlato, potem ko je v finalu s suverenim iponom premagala Mehičanko Prisco Awiti Alcaraz. Pred tem je v polfinalu premagala branilko naslova, Francozinjo Clarisse Agbegnenou, z odločilnim metom za vazari.

Agbegnenou, ki je pred tremi leti v Tokiu premagala Tino Trstenjak, ni uspela ponoviti uspeha pred domačimi navijači. Francozinja, sicer nosilka srebrnega odličja iz Ria de Janeira 2016, je tudi šestkratna svetovna in petkratna evropska prvakinja. Vendar je tokrat 27-letna Koprčanka prvič v karieri premagala to francosko zvezdnico, kar je še dodatno poudarilo veličino njenega dosežka.

Slovenski judo je tako na olimpijskih igrah že šestič zapored osvojil medaljo. Niz uspehov se je začel pred 20 leti v Atenah z Urško Žolnir, ki tokrat v Parizu sodeluje pri projektu Slovenske hiše.

Finalna nasprotnica Leški, Prisco Awiti Alcaraz, je sicer rojena v Angliji in je za Mehiko začela nastopati leta 2018. Edini prejšnji dvoboj med njima je dobila Mehičanka, ki je lani slavila v polfinalu grand slama v Taškentu.Andreja Leški je z zmago Sloveniji prinesla prvo zlato medaljo na teh olimpijskih igrah, njena borba pa bo ostala zapisana v zgodovini slovenskega športa.

Prejšnja novica Električni skiroji so vedno bolj priljubljena prevozna sredstva, a tudi nevarna
Naslednja novica Slovenski odbojkarji se po drugi zmagi prebili v četrtfinale OI