Lokalne novice

Rokometna reprezentanca do težko priborjene zmage proti Hrvaški

Urban Klančnik

Slovenska rokometna reprezentanca se je po porazu s Španijo hitro pobrala in v 2. krogu olimpijskega turnirja v Parizu premagala Hrvaško s 31:29.

Slovenci so tekmo začeli slabše in za prvi zadetek potrebovali 7 minut in 25 sekund, ko je Dean Bombač zadel z devetih metrov. Po začetnih težavah in zaostanku s 5:1 je selektor Uroš Zorman vzel minuto odmora. Slovenci so po premoru zaigrali nekoliko bolje, a so Hrvati še naprej nadzirali igro. V drugi polovici prvega polčasa so Slovenci začeli zmanjševati zaostanek. Aleks Vlah je imel ob izidu 10:12 priložnost, da Slovence približa na gol razlike, a je Dominik Kuzmanović obranil njegov strel.

Slovenija je izkoristila dvojno izključitev Hrvatov in po zadetku Domna Novaka prišla do izida 11:12. V zaključku prvega polčasa je Slovenija izenačila na 13:13 po protinapadu Vlaha.

V drugem polčasu je Blaž Janc Slovenijo popeljal v prvo vodstvo (14:13). Slovenci so zapravili nekaj priložnosti, a so v drugi polovici drugega polčasa stopili na plin. Ferlinova obramba sedemmetrovke Šoštariću je prelomila tekmo. Slovenci so nato zaigrali odlično, Ferlin je obrambe stopnjeval, v napadu pa so bili natančni. Dolenec je bil uspešen s sedmih metrov, Vlah je poskrbel za prednost treh zadetkov (24:21) in kasneje za +4 (25:21).

Hrvati so po sedemminutnem strelskem postu znižali zaostanek, a je Janc s svojim mojstrstvom ohranil slovensko prednost. Najprej je zadel za 28:24, nato pa še ukradel žogo in zadel iz protinapada.

Vlah, Janc in Ferlin so bili junaki srečanja, ki je bilo za Hrvate izgubljeno po silovitem zadetku Boruta Mačkovška minuto pred koncem za 31:27. Končni rezultat 31:29 sta postavila Janc in Vlah z osmimi zadetki, Ferlin pa je prispeval 8 obramb ob 25 strelih. Lesjak je dodal 5 obramb ob 17 strelih.

Slovenija se bo v naslednjem krogu pomerila z Nemčijo.

Prejšnja novica Črna na Koroškem ponovno pod vodo, v Spodnjem Javorju plaz zasul domačina