Lokalne novice

Poljaki vendarle pretrd nasprotnik za naše fante

Urban Klančnik

Slovenska moška odbojkarska reprezentanca je svoj premierni nastop na olimpijskih igrah v Parizu končala v četrtfinalu. V današnjem zgodnjem terminu so slovenski odbojkarji izgubili proti Poljski z rezultatom 1:3.

Slovenci so v skupinskem delu blesteli in zmagali na vseh treh tekmah. Najprej so s 3:1 premagali Kanado, nato s 3:0 Srbijo, za konec pa s 3:2 še gostitelje Francoze.

Po končanem predtekmovanju so se Slovenci med osem najboljših ekip uvrstili kot tretji, kar jim je v četrtfinalu prineslo dvoboj s šesto uvrščenimi Poljaki. Kljub odličnemu izhodišču pa danes niso uspeli premagati Poljakov, ki so suvereno dobili prvi in tretji niz ter zaključek zadnjega. Drugi niz je bil edini, ki so ga Slovenci dobili po napeti igri.

Največ točk za Slovenijo je prispeval Klemen Čebulj, ki je dosegel 16 točk, medtem ko je kapetan Tine Urnaut dodal 13 točk.

Prejšnja novica Vsi, ki boste prvič vpisali otroke v vrtce in šole morate oddati vloge