Občina Radlje se razvija trajnostno, tako tudi na področju turizma
S trajnostjo na vsakem koraku občina Radlje ob Dravi postajajo destinacija, ki obiskovalcev ne privablja samo zaradi svoje naravne in kulturne dediščine, ampak tudi zaradi ustvarjanja lokalnega okolja skupaj z občani, kjer se trajnost in razvoj združujeta v edinstveno izkušnjo.
Občina Radlje ob Dravi razvija zeleni in trajnostni turizem, s katerim ustvarja turizem kot gospodarsko dejavnost s povezovanjem kakovosti življenja domačinov in obiskovalcev. Ta temelji na spoštovanju naravnih virov in ohranjanju kulturne dediščine, s čimer je povezanih več projektov. Župan občine Radlje, Alan Bukovnik pojasni vizijo trajnostnega razvoja občine, ki so jo skupaj z občani začrtali v strategiji razvoja občine v letih 2010 in 2022:
/Portals/0/posnetki/Novinarji posnetki/IRENA FASVALD - BUKOVNIK strategija turizma.mp3?ver=Oap-y1idOekmJ34xUg47Lw%3d%3d
Javni zavod ŠKTM ima na tej poti razvoja trajnostnega turizma pomembno vlogo, to je umeščanje strategije v okolje, direktor Gregor Likar :
/Portals/0/posnetki/Novinarji posnetki/IRENA FASVALD - GREGA LIKAR trajnost.mp3?ver=xY1ehAa6fSghVAAu4dFfXw%3d%3d
Občina Radlje je prejela številne nagrade in certifikate na različnih področjih: zlato priznanje “Moja dežela – lepa in gostoljubna 2023”, certifikati mladim, starosti invalidom in otrokom prijazna občina, Slovenia Green, občina brez plastike ipd...
Predanost konceptu trajnosti se izraža skozi številne projekte, denimo izgradnjo prvega biološkega bazena v Sloveniji, obnovo kulturnih znamenitosti ter razvoj trajnostne mobilnosti, ki omogoča obiskovalcem raziskovanje območja na okolju prijaznejši način.