Lokalne novice

Naši rokometaši za gol (ali dva) prekratki od medalje

Urban Klančnik

Slovenska rokometna reprezentanca je malce nespretno končala zadnji napad, s katerim bi lahko prišla do izenačenja, in tako ostala brez zgodovinske bronaste medalje na olimpijskih igrah. Tekma proti Španiji je bila napeta in izenačena, a na koncu so se naši morali sprijazniti s porazom. A četrto mesto je seveda fantastičen rezultata, naši pa so pravzaprav bili tudi zelo blizu finala, tako da fantom zagotovo ni mogoče ničesar očitati in v Slovenijo se bodo, tako kot tudi vsi ostali športniki, vrnili kot junaki,

Začetek tekme je bil poln napetosti in previdnosti, kjer je Slovenija dobila prvi napad, vendar ga ni uspela realizirati. V uvodnih minutah je bilo malo zadetkov, nobena ekipa pa ni uspela priti do večje prednosti. Po desetih minutah igre je bil izid 3:3, predvsem po zaslugi razpoloženega vratarja Klemna Ferlina, ki je ubranil tri od petih strelov. Na žalost njegovi soigralci niso uspeli izkoristiti njegovih obramb za vodstvo.

Blaž Janc, ki je bil v prvem polčasu med najboljšimi posamezniki, je dosegel štiri zadetke, v zadnjih sekundah pa je izsilil še sedemmetrovko. V nadaljevanju so Slovenci nekoliko izboljšali svojo igro. V 14. minuti so zaradi zmede v španski obrambi uspeli v 45 sekundah doseči dva gola, Blaž Janc je s hitrim protinapadom zadel za 6:4, kar je bila prva prednost z dvema goloma razlike. Tudi v drugem polčasu so naši igeali dobro, a so bili španci bolj kot ne vseskozi v prednosti. V končnici jim je zmanjjkalo malo zbranosti in tudi sreče. Na koncu so Slovenci, kljub izjemni borbenosti, ostali brez medalje, a tudi četrtemu mestu ne bomo gledali v zobe.