Lokalne novice

Janja Garnbret brani čast slovenske reprezentance na koprski steni

Urban Klančnik

Karavana svetovnega pokala v športnem plezanju se je že tretjič zapored ustavila v Kopru, kjer poteka peta tekma sezone v težavnostnem plezanju. Slovenska plezalka Janja Garnbret bo edina predstavnica domače ekipe v finalu, ki se bo odvijal danes ob 20. uri.

Janja Garnbret, ki je že v kvalifikacijah in polfinalu navdušila s svojo izjemno pripravljenostjo, je s popolnoma osvojenima vrhovoma kvalifikacijskih smeri pokazala, da je pripravljena ubraniti lansko zmago na domačem terenu. V polfinalu je znova dominirala, ko je s še enim osvojenim vrhom zanesljivo prehitela vse svoje tekmice in si zagotovila mesto v večernem finalu.

Od 18-članske slovenske ekipe je le Garnbretova uspela doseči finale, kar priča o njeni neizmerni kakovosti in pripravljenosti. Druga najboljša Slovenka na tekmovanju je bila Mia Krampl, ki je zaključila na 11. mestu. Med moškimi je bil najboljši Slovenec Luka Potočar, ki je tekmovanje končal na 30. mestu.

Vse oči bodo torej danes uprte v Janje Garnbret, ki bo poskušala ponoviti uspeh iz prejšnjega leta in znova osvojiti vrh na koprski steni.