Lokalne novice

Celje Pivovarna Laško premočni za Slovenj Gradec

Urban Klančnik

V 8. krogu lige NLB so rokometaši Celja Pivovarne Laško premagali Slovenj Gradec z rezultatom 33:27. Tekma, odigrana v dvorani Zlatorog, je bila pomembna za celjsko ekipo, ki si je s sedmo zaporedno zmago zagotovila prvo mesto na lestvici, pred drugo uvrščenim LL Grosist Slovanom, ki zaostaja za eno točko.

Slovenj Gradec je kljub porazu pokazal dobro igro, vendar tokrat ni mogel premagati trenutno najboljše ekipe lige. Celjani so po začetnih težavah začeli prevladovati od sredine prvega polčasa. Po izenačenju pri 6:6 so domačini od 14. do 17. minute naredili ključno razliko s serijo 3:0 in povedli z 9:6. Do konca polčasa so prednost še povečali in na odmor odšli z rezultatom 19:13.

V drugem delu so gostitelji ohranili nadzor nad potekom igre. Slovenj Gradec se je sicer približal na tri gole zaostanka deset minut pred koncem, vendar je ekipa Celja hitro odgovorila z novo serijo in tekmo zaključilo s končno razliko šestih zadetkov.

Izstopajoči igralci

Pri Celju sta bila najbolj učinkovita Uroš Miličević in Nik Čirović, ki sta vsak dosegla po pet zadetkov, medtem ko je vratar Jan Češek zbral kar 13 obramb. Pri gostih se je najbolj izkazal Rok Cvetko s šestimi zadetki, Vid Levc pa je prispeval pet golov.

Naslednji izzivi

Celjska ekipa bo v prihodnjem krogu 23. oktobra gostovala pri LL Grosist Slovanu, kar bo odločilna tekma za ohranitev vodilnega položaja v ligi. Slovenj Gradec pa bo 26. oktobra doma gostil ekipo Koper. Celjani so s to zmago utrdili svojo vodilno pozicijo v slovenski rokometni ligi, medtem ko se Slovenj Gradec še vedno drži v zgornji polovici lestvice.