Lokalne novice

Brazilske rokometašice na zadnji pripravljalni tekmi premagale Slovenke

SuperUser Account

Slovenska ženska rokometna reprezentanca je na Kodeljevem v svoji zadnji pripravljalni tekmi pred nastopom na olimpijskih igrah izgubila proti Braziliji z rezultatom 23:29.

Slovenke so proti izkušeni ekipi Brazilije, ki se bo že sedmič udeležila olimpijskih iger, začele nekoliko slabše in v prvem delu zaostajale za tri gole. Kljub temu so se Adžićeve varovanke zbrale in na odmor odšle z minimalno prednostjo 14:13.

V drugem polčasu so na Kodeljevem prevladovale južnoameriške rokometašice, ki so na koncu slavile s šestimi goli prednosti. Največjo razliko so dosegle prav v zadnjih minutah tekme.

Rokometašice so zaključile večji del priprav na olimpijske igre v Parizu. Prejšnji teden so zaključile priprave s tekmo v Györu proti Madžarski, kjer so izgubile z 27:28. Pred tem so z istimi tekmicami na zaprti tekmi na Rogli prav tako izgubile z rezultatom 21:31. (Urban Klančnik, Vir: STA, Foto: Facebook)