Lokalne novice

Anže Kopitar z izjemnim hat-trickom odprl sezono NHL

Urban Klančnik

Slovenski hokejski zvezdnik Anže Kopitar je navdušujoče začel svojo že 19. sezono v NHL. Kapetan Los Angeles Kings je bil ključni igralec pri zmagi svoje ekipe nad Buffalo Sabres s 3:1, saj je v zadnji tretjini dosegel hat-trick in s tem prispeval vse tri zadetke za svojo ekipo. V vratih kraljev je prav tako blestel vratar Darcy Kuemper, ki je zaustavil kar 32 strelov nasprotnikov.

Po izenačenem začetku brez zadetkov v prvi tretjini so v drugi tretjini povedli gostitelji preko Alexa Tucha. V zadnji tretjini pa je Kopitar zasijal in že po 13 sekundah izenačil na 1:1. Ko je bilo na semaforju še nekaj več kot minuto igre, je zadel še z igralcem več za vodstvo 2:1, hat-trick pa je dokončal z golom v prazno mrežo nasprotnikov.

Kopitarjev izjemen začetek sezone ponovno dokazuje njegovo pomembnost za ekipo Kings in poudarja, zakaj velja za enega najboljših slovenskih hokejistov vseh časov. Spodaj si oglejte zakaj:

Prejšnja novica Občina Radlje se razvija trajnostno, tako tudi na področju turizma
Naslednja novica Mladi slovenski nogometaši za uvrstitev na EP potrebujejo točko proti Avstriji