08.08.2018
Odrova na nehvaležnem 4. mestu

Plavalka ravenskega Fužinarja Tjaša Oder je na evropskem prvenstvu v Glasgowu s časom 16:10,46 osvojila četrto mesto na 1.500 m prosto, kar je trenutno najboljši slovenski izzid. Odrova je ciljala na zmagovalni oder, a so bile nasprotnice premočne. Za bronom je zaostala sedem sekund. Zmagala je Italijanka Simona Quadarella, pred Nemko Kelerjevo in Madžarko Kisely.

Odrova, ki je za svojim slovenskim rekordom zaostala le dve sekundi, ni imela pravih možnosti za kolajno, saj so nosilke odličij ušle že na startu, po nekaj 100 metrih sta bili v ospredju le še Italijanka in Nemka, po dobri tretjini pa je Italijanka dvignila ritem in zanesljivo zmagala. Odrova je bila vseeno zadovoljna z drugim izidom kariere.

Poleg Tjaše sta včeraj nastopili še dve ravenski plavalki.

V kvalifikacijah na 100 m prosto je Janja Šegel zasedla 31. mesto. V štafeti 4 x 200 m je poleg Šeglove plavala še Ravenčanka Sara Račnik, mlada slovenska vrsta, ki si je želela finale, pa je zasedla 11. mesto.